یارسان

« دين حقيقت و بينش ياري يك تفكر ايلياتي و عشيره‌اي نيست كه براي محاسبات آن راهكاري سنتي بدون دخيل دادن علم و هر آنچه كه در حوزه‌ي نظامنديِ كائنات تعريف دارد در نظر گرفته شود. در واقع هر چقدر كه اشراق و مفاهيم يك تفكر بالاتر باشد، مباحث و گفتمان مربوط به آن نيز تخصصي‌تر و مشكل‌تر مي نماياند. پس ما نمي‌بايست كه مفاهيم را به اندازه‌ي وجود خود پائين بكشيم تا كه به گونه‌اي گردد كه هيچگاه عزم جزم براي بالا كشيدن و سعي براي فهميدن در خود پيدا نكنيم.»

 

 

 

 

انستیتیو فرهنگی یارسان

مؤسسه فرهنگی یارسان اولین انجمن مذهبی علمی- فرهنگی مستقل غیرسیاسی و غیرانتفاعی مستقر در سوئد است که با هدف پاسداری از میراث فرهنگی - مذهبی یارسان، کلیه نویسندگان، شاعران، نظریه‌پردازان، منتقدان و محققین شاخه‌های ادبی، هنری، نسخه خوانی، تاریخی، فلسفی و ... مربوط به یارسان و منطقه پهلویان -اشخاص یارسانی و غیریارسانی علاقه مند- را در هر گوشه از جهان در بر می‌گیرد.

سایت یارسان

يارسان به عنوان يک تارنماي حقيقت‌جو، حقيقت‌پذير و حقيقت‌گرا در راستای اعتلای فرهنگ یاری به تبادل دانش، اطلاعات، افکار، نظريات و مقالات مرتبط مي‌پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را جهت انتشار ارسال نمایند و یا نسبت به هر یک از مطالب، در پایان هر صفحه از طریق «اضافه کردن نظر» به بحث و تبادل نظر‌ بپردازند.

هدف یارسان

هدف از این سایت تشریح کلی اعتقادات یارسانی نبوده و نیست , بلکه سعی در بازنمایاندن صحیح آنچه که در نزد توده ی مردم است می باشد، تا که این شفاف سازی مانع از پراکنده گویی گردد.

Error
  • You are not authorised to view this resource.
348 132 9 12 338 103
مقاله مطلب کتاب منظرنظر  سایر  تصویر نسخ خطی

Y C I Shinrwe2یارسان يارسان اليارسانية اهل حق ئه‌هل حه‌ق کاکه‌یی کاکه یی کاکه‌يي الكاكائية الکاکائي یاری yarsan  yaresan  EHL-İ HAK Ahl-e Haqq Kakaei Kakaei Kakayi ahle haq  Kaka’i KAKAİYYE

آخرین نظرات کاربران